HT: 0 : 2
Radkovice fotbalové hřiště
Rozhodčí: Vojtěch Chytka

Report zápasu

Sestava domácích: Václav Štolz – Karel Nedvědický, Michael Nováček, Milan Hlouch (Roman Roupec), Tomáš Růžička – Miroslav Karásek – Tomáš Hejda, Jiří Hofman, Lukáš Hofman Aleš Macháček (5. Vojtěch Zahradník)(Jan Nemeškal) – Lukáš Pekárek

Šlágr kola III. Třídy skupiny A okresu Třebíč se uskutečnil v sobotu odpoledne v Radkovicích, kam přijeli letos suverénní Hartvíkovice.

Začátek zápasu patřil domácím, kteří aktivní hrou nedávali soupeři moc prostoru. Po pár minutách musel kvůli zranění střídat Aleš Macháček. Radkovice se dostávali do šancí, konkrétně Lukáš Pekárek, který překonal i brankáře, ovšem jeho střela neměla razanci, tak hostující obránce stihl před brankovou čárou odkopnout balon do bezpečí. Nebezpečně po rohu hlavičkoval nad Tomáš Růžička, bohužel pro domácí nad branku. V prvním poločase bylo dost sporných momentů. Jeden z nich byl, když před dotírajícím Lukášem Pekárkem chytil Hartvíkovický brankář Chalupa míč (viz foto) mimo vápno. Rozhodčí nechal hru pokračovat a následně udělil Radovickému Pekárkovy žlutou kartu za protesty proti tomuto výroku. Ve 39. Minutě po normálním souboji ve vápně rozhodčí pískl penaltu proti domácím (takových bylo na hřišti plno a ty se nepískali). K penaltě se postavil Hartvíkovický brankář a s velkým štěstím Vaška Štolze prostřelil. Po ojedinělé návštěvě hostů v Radkovickém vápně rozhodčí pískl nepochopitelně další penaltu. Svoji chybu si nejspíše uvědomil, protože nedal žádnému Radkovickému hráči kartu za protesty a že jich schytal. Penaltu Vašek Štolz bravurně zlikvidoval. Gól do šatny dostali Radkovice v 50. Minutě prvního poločasu (rozhodčí se zapomněl dívat na čas) střelou z vápna, kterou Vašek zbrzdil, ale ke smůle domácích propadla do brány.

Začátek druhého poločasu patřil zase domácím. Do obrovské šance se dostal Lukáš Hofman, ale svoji střelu umístil do brankáře. V 62. Minutě přidal třetí branku Hartvíkovic Martin Malý. Radkovice od té doby přestali hrát a fyzicky odpadli. Hosté začali na hřišti dominovat a dostávali se do šancí, které výborný Vašek Štolz likvidoval. Zápas už se jen dohrával, většinou na půlce domácích. Po jednom z nákopů Hartvíkovický brankář chytil míč zase mimo vápno a opět se nepískalo (bohužel fotku nemáme L). Zápas tedy skončil výhrou Hartvíkovic 3:0, které už mají jisté první místo a postup do okresního přeboru.

Rozhodčí tento zápas nezvládl! Zarážející je, že na takovýto zápas přijede rozhodčí, který jak sám přiznal, že pískal III. Třídu poprvé a takto ovlivní zápas. Bohužel takový je fotbal a nezbývá nic jiného, než se soustředit na další zápasy.