HT: 1 : 1
Návštěvnost: 70
Rozhodčí: Antonín Rygl

Report zápasu

Radkovice dobyli arénu Dukovan! Lídr jarní tabulky zvítězil ve šlágru kola na hřišti Dukovan 1:2. Skóre otevřel v prvním poločase po krásné přihrávce Lukáše Pekárka volejem Tomáš Hejda. V závěru rozhodl o výhře z  penalty na Aleše Macháčka Milan Hlouch. I domácí si tvořili šance, ovšem vstřelili jen jeden gol.

Sestava domácích:
Marek Macháček – Zdeněk Tůma, Jan Coufal, Jan Veselý, Stanislav Procházka, Miroslav Křišťál, Michal Ferus (84. Květoslav Krys), Ondřej Horák, Pavel Horák, Josef Černý (80. Jakub Kopřiva), Jan Fojtášek (78. Martin Jelínek)

Sestava hostů:
Václav Štolz – Miroslav Karásek, Karel Nedvědický, Milan Hlouch, Vojtěch Zahradník (68. Jakub Malý), Tomáš Hejda, Tomáš Růžička, Lukáš Pekárek, Michael Nováček, Aleš Macháček, Lukáš Hofman

Dukovany nastoupili k zápasu i s posilami z áčka v čele s brankářskou jedničkou Macháčkem. Hned od první minuty se hrálo z ostra! První šance Radkovic se zrodila po faulu na Macháčka .Přímý kop z 25 m z kopačeky Hloucha šel mimo. Hned z protiútoku zahrozili také hosté, Dukovany ale bránu netrefili. V 8 min vybojoval ztracený míč L. Pekárek, udělal kličku Macháčkovi, toho v bráně zastoupil na poslední chvíli hráč. Diváci stále čekali na první gol i přes mnoho šancí! Od 10 min nastala série domácích rohů, s kterými si obrana Radkovic hladce poradila. Ve 14 min se uvolnil Hejda na levé straně, míč předal Macháčkovi ten se ke smůle hostů ukvapil a střilel mimo. Další šance Radkovic skončila opět mimo, když už to vypadalo, že Pekárek půjde tváří tvář Macháčkovi, volil střelu, která branku neohrozila! V 29. min se poprvé v Dukovanech slavil gol, rychlý protiútok rozehrál Hlouch na Pekárka, jeho střílený centr našel Hejda a krásnou dělovkou nedal Macháčkovi šanci 0:1. Návrat po zranění mu tedy vyšel na výbornou! Výsledek 0:1 na světelné tabuli nesvítil dlouho. Hned o 3 min později si centr z pravé strany, ve snaze odehrát balon před dotírajícím útočníkem, srazil do vlastní sítě Zahradník. Radkovice snažili zvrátit stav utkání opět na svoji stranu, v 35 min zahrávali slibnou standartní šanci z 25 metrů, Macháčkova pumelice vystrašila jmenovce v bráně domácích a skončila jen pár cm nad! Hned poté se vyznamenal gólman hostů Štolz, který důležitým zákrokem podržel svůj tým. Od té doby se spíš hrálo o střed hřiště a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

2. poločas začali Radkovice ve velkém stylu. Zahradník se uvolnil přes tři hráče jeho nahrávka pod sebe našla Macháčka, ten střílel mimo. V 49. minutě se vyznamenal výborně chytající Štolz, kdy vychytal domácího utočníka. Od té doby měli Dukovany, bojující o záchranu, více ze hry a chtěli udržet 3 body doma. V 62. min opět úřaduje Štolz a drží remizový stav. Poprvé se v zápase žlutilo v 65 min po špatném odkopu, kapitán Růžička zatáhl za záchranou brzdu a sestřelil protihráče. Následovala standartka z dobré pozice, opět vysoko nad. V poslední 20 minutovce se hrál ofenzivní fotbal, který se musel divákům líbit. Toto utkání bylo soubojem zákroků obou gólmanů. V 73. min rozhodčí Rygl vytáhl další žlutý karotnek pro Hloucha! Průběh posledních minut nasvědčoval k remíze. Závar způsobil Hofmanův únik do vápna a střela do dobře postaveného Macháčka. V 86. minutě byl ve vápně po souboji s dvěma obránci stažen za dres Macháček a Rygl odpískal penaltu. K ní se postavil penaltový specialista Milan Hlouch a střelou k levé tyči proměnil penaltu. Stav byl tedy 1:2. Ve zbývajicím čase si Radkovice 1 golový náskok udrželi a připsali si 8. výhru v řadě, která nás posunula již na 3. místo v průběžné tabulce! Poděkování patří Radkovickým divákům, kteří přijeli povzbudit svůj tým do Dukovan .
Klobása za 50 kč. Hodnotím lepší 3.Velká, ale chutově nic moc. Body dostane i přijemná obsluha.